Jak wybielić zęby – domowe sposoby i zabiegi stomatologiczne

Posiadanie białych zębów to marzenie nie jednej kobiety i nie jednego mężczyzny. Wszak, śnieżnobiały uśmiech to domena atrakcyjności. Dowiedz się co zrobić, aby mieć białe zęby!

W dzisiejszych czasach, proces wybielania zębów można zrealizować dosłownie w każdym gabinecie stomatologicznym. Urządzenia wybielające to standard w wyposażeniu. Niestety, usługi tego typu nie należą do najtańszych. Na całe szczęście, zęby można wybielić także stosując domowe rozwiązania, a mianowicie:

Soda oczyszczona


Zdecydowanie najbardziej znanym „domowym” sposobem na wybielanie zębów jest wykorzystanie sody oczyszczonej przy szczotkowaniu. To, co stanowi największą zaletę tego sposobu, to fakt, iż działa on natychmiastowo. Zęby są odświeżone, ich kolor wygląda zdecydowanie lepiej już po jednym umyciu.

Oczyszczanie i wybielanie zębów przy pomocy sody oczyszczonej to zabieg, który gwarantuje natychmiastowe efekty. Niestety, wadą tego rozwiązania jest możliwość uszkodzenia szkliwa.

Sodą oczyszczoną należy stosować maksymalnie do kilku razy na miesiąc. Efektywność tego rozwiązania pozwala wybielić zęby o nawet kilka tonacji.

Sok z cytryny


Innym domowym sposobem na białe zęby jest szczotkowanie lub wypłukiwanie zębów sokiem z cytryny. To skuteczna metoda, która podobnie jak w przypadku zastosowania sody – pozwala wybielić zęby o kilka tonacji.

Silne właściwości cytryny znajdują swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie chcemy coś rozjaśnić. Przy włosach, skórze i właśnie zębach. Ten niesamowicie kwaśny owoc doskonale wpływa na barwę zębów.

Sok z cytryny należy aplikować na szczoteczkę do zębów (można dodawać pastę do zębów) i dokładnie szczotkować. Do nasilenia efektu można również wypłukiwać zęby wodą z sokiem z cytryny.

Zabiegi przy wykorzystaniu soku z cytryny są znacznie bezpieczniejsze. Kwasy owocowe są szkodliwe dla szkliwa, ale na pewno nie w takim stopniu jak ma to miejsce w przypadku zastosowania sody oczyszczonej.

Herbata z czystka


W pełni bezpiecznym rozwiązaniem (brak jakichkolwiek skutków ubocznych) jest natomiast herbata z czystka. To preparat, który kompleksowo działa na nasz organizm. Pozwala wybielić i pozbyć się wszelakich zmian w organizmie.

Herbata z czystka działa na zęby wybielająco, ale żeby osiągnąć zadowalający efekt niezbędna jest kilkutygodniowa, regularna kuracja. Nie mniej jednak – efektywność stoi na wysokim poziomie, dlatego naprawdę warto. Tym bardziej, że picie herbaty z czystka niesie za sobą także wiele innych korzyści.

Nasiona truskawki


Według wielu – truskawki w codziennej pielęgnacji zębów są niezastąpione. Wszystko za sprawą niewielkich nasion, które znajdują się na tym przepysznym owocu. Za sprawą swojej miniaturowości docierają do najtrudniej dostępnych miejsc, usuwając przy tym zanieczyszczenia.

Truskawki wystarczy konsumować raz dziennie, by zadbać o higienę jamy ustnej. Oczywiście, metoda ta nie zastapi nam tradycyjnego szczotkowania. Wpływ na kolor zębów jest znikomy, ale optycznie zęby wyglądają znacznie atrakcyjniej.

Inne rozwiązania na białe zęby: paski dentystyczne, pasty i laserowe wybielanie zębów
O ile jeszcze trzy dekady temu, jedynymi rozwiązaniami na białe zęby było zastosowanie domowych sposobów, o tyle teraz – stomatologia oferuje znacznie więcej rozwiązań. Co istotne, są one o wiele bardziej skuteczne. Mało tego! Charakteryzuje je pełne bezpieczeństwo stosowania. O czym mowa?

Wiodącym zabiegiem stosowanym w celu wybielania zębów jest szczotkowanie specjalistyczną pastą wybielającą. Tego typu produkty znajdziemy w aptekach. Ich koszt oscyluje w granicach 40-150 złotych.

Sporą popularnością cieszą się również specjalistyczne paski wybielające. Podobnie jak pasty, dostępne są w aptekach.

Znacznie mniejszym, ale ciągle rosnącym zainteresowaniem, pochwalić się mogą zabiegi laserowego wybielania zębów. Ich skuteczność jest najwyższa. Niestety, cena tego typu zabiegów nie jest zbyt atrakcyjna.

A Ty drogi czytelniku, jakie metody wykorzystujesz w celu wybielenia zębów? Która z powyższych jest według Ciebie najlepsza?