Jak usunąć cellulit?

Cellulit to jedna z przypadłości, która ma ogromny wpływ na atrakcyjność kobiet. Niestety, defekt ten dosięga coraz większe grono Pań. Jest to uwarunkowane między innymi przez szereg czynników cywilizacyjnych. Dowiedz się jak uporać się z tą nieszczęsną przypadłością i co zrobić, aby zapobiec jej występowaniu w przyszłości.

Dlaczego mam cellulit?


Zastanawiasz się jakie są przyczyny cellulitu? Czemu tzw. skórka pomarańczowa pojawiła się na Twoich udach, pośladkach, brzuchu czy łydkach? Odpowiedź na to pytanie z całą pewnością nie będzie jednoznaczna. Uwarunkowane jest to przez to, że czynników warunkujących występowanie tego defektu jest co najmniej kilka.

Najczęściej jednak cellulit i jego występowanie to efekt zaburzeń hormonalnych zachodzących w organizmie kobiety. Bardzo często, pojawia się także na skutek nadwagi (zwiększenie poziomu tkanki tłuszczowej w organizmie zwiększa ryzyko wystąpienia deformacji).

Do innych czynników sprzyjających zalicza się: siedzący tryb życia, noszenie obcisłych ubrań, niepełnowartościową dietę (brak minerałów i witamin w diecie) oraz palenie papierosów.

Cellulit może dosięgać osoby w każdym wieku.

Czy cellulitowi można zapobiec?


Cellulit, jak niemal wszystkie defekty estetyczne może zostać skutecznie wyeliminowany. Jego usuwanie jest procesem, który nie następuje błyskawicznie, dlatego też wiele Pań pragnie zapobiegać, w myśl teorii mówiącej, że profilaktyka jest znacznie łatwiejsza, niż leczenie.

Jeśli chodzi o cellulit, to z całą pewnością można mu zapobiec, ale… nie ma gwarancji, że profilaktyka będzie skuteczna. Chcąc ograniczyć ryzyko wystąpienia tej przypadłości należy:

  • cyklicznie poddawać organizm badaniom endokrynologicznym
  • dbać o to, aby dieta była zdrowa, urozmaicona i odpowiednio zbilansowana
  • kontrolować wskaźnik BMI (body mass index)
  • rzucić palenie
  • dbać o codzienną dawkę aktywności fizycznej
  • stosować kosmetyki pobudzające krążenie krwi, odżywiające i regenerujące

Jeśli zadbamy o wszystkie powyższe elementy, to ryzyko wystąpienia cellulitu zostanie zredukowane do absolutnego minimum.

Jak usunąć cellulit?


Cellulit to przypadłość, która nie jest klasyfikowana jako choroba, a „defekt estetyczny”. W związku z tym mówi się nie o „leczeniu cellulitu”, a usuwaniu. Warto jednak przy tym wiedzieć, że proces usuwania polega na redukcji widoczności zdeformowanych tkanek.

Istnieje co najmniej kilka sposobów na eliminację cellulitu. Do najskuteczniejszych bez wątpienia można zaliczyć wszelkiego rodzaju zabiegi medycyny estetycznej, tj. cryolift, mezoterapię, mikrodermabrazję czy kriomasaż.

Najczęściej jednak decydujemy się na wykorzystanie środków do stosowania miejscowego: maści, kremów oraz żelów. Ich skuteczność jest bardzo różna, zależy między innymi od stadium cellulitu.

Co więcej, powszechnym sposobem leczenia jest również stosowanie domowych receptur. Przepisy na peeling z fusów kawy, maseczkę oliwkową czy peeling solny. Wszystkie z wyżej wymienionych rozwiązań są bezpieczne dla organizmu, a ich skuteczność jest relatywnie wysoka. Z całą pewnością warto je wypróbować.